В Україні запроваджують Міжнародну класифікацію функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я

Міністерство економіки України наказом від 09 квітня 2022 року No810-22 затвердило національний класифікатор НК 030:2022 “Класифікатор
функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я”. Ухвалення цього документу є першим ключовим етапом впровадження нової системи встановлення інвалідності.

Відтепер процес встановлення інвалідності буде відбуватися на основі принципів Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я, адаптацією якої є національний класифікатор. Для цього буде розроблений електронний модуль оцінки рівня функціонування, обмеження життєдіяльності і здоров’я особи. Сукупність таких рішень дасть змогу створити цілісну систему реабілітації.

Також національний класифікатор забезпечить реалізацію Програми медичних гарантій для надання допомоги впродовж гострого, після гострого та довготривалого реабілітаційних періодів на первинному, вторинному та третинному рівнях медичної допомоги у закладах охорони здоров’я, реабілітаційних закладах та за їх межами.

Як повідомляє пресслужба глави держави, МОЗ разом із Національною службою здоров’я України (ДП “Електронне здоров’я”) за підтримки представників професійних реабілітаційних спільнот опікується розробкою програмного забезпечення, яке дозволить запровадити МКФ та електронний документ “Індивідуальний реабілітаційний план” до центральної бази даних електронної. системи охорони здоров’я.

Підготовки для роботи із класифікатором потребують усі лікарі: як ті, які вже працюють у галузі, так і ті, які тільки навчаються у медичних вишах. Для цього в Україні є підготовлені національні тренери з МКФ.

Довідково: Український Національний класифікатор гармонізовано з Міжнародною класифікацією функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я, яка схвалена усіма 191 членами Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) 22 травня 2001 року під час 54-ї Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я.

Share Button