Навігаційний комплекс G2S (Go to the sound – «Іди на звук»)

Основна ідея

Засоби навігації інвалідів зору за рахунок озвучення об’єктів інфраструктури не є новим проектом,який не мав би аналогів у світі, – практично в кожній країні хоча б раз намагались запустити подібний проект (Росія, Китай, Німеччина, навіть Україна), деякі до сих пір тестуються, деякі використовуються в закритому форматі, деякі так і не вийшли на широку аудиторію.

Проаналізувавши спроби попередніх розробників, команда «Braille Device» розробила навігаційний комплекс G2S, який складається з:

1) апаратної частини – пристрій (далі – маяк) з активним каналом радіозв’язку (в даній версії використовується формат Wi-Fi), що оснащено гучномовцем,

2) мобільний додаток,

3) сайт для реєстрації активних маяків.

Основна ідея комплексу полягає в можливості пошуку включених маяків через мобільний додаток (звуковий інтерфейс використовує стандартні модулі, які зазвичай вже встановлені на смартфонах) В майбутніх версіях передбачається використання власних пристроїв активації маяків з спрощеним звуковим інтерфейсом.

Користувач може обрати будь-який маяк та прокласти до нього маршрут (система передбачає використання стандартних навігаційних засобів, що спрощує адаптацію користувача до системи).

При наближенні до маяка на відстань 50-70 м подається звуковий та/або вібросигнал про доступність обраного маяка для керування. В режимі керування маяком користувач має можливість включити звуковий сигнал на маяку та вказати необхідну кількість циклів (або скористатись параметрами за умовчанням).

Також користувачу доступний режим «Радар», в якому постійно сканується простір і визначаються всі активні маяки в області дії сигналу. Кожен з знайдених маяків може бути активовано.

За умовчанням озвучення об’єктів інфраструктури відсутнє, що робить навігаційний комплекс придатним для використання в місцях загального користування з обмеженням звукового фону.

Можливість налаштовувати тип звучання на кожному маяку дозволяють використовувати декілька маяків на обмеженому просторі без введення в оману користувача системи, який орієнтується лише на звук.

Розвиток системи передбачається за рахунок створення відкритого співтовариства користувачів навігаційних засобів з інвалідністю зору та власників місцевих об’єктів інфраструктури. Даний комплекс повністю відповідає вимогам доступності до об’єктів інфраструктури в межах проектів під загальною назвою «Розумне місто».

Опис апаратної та програмної частини

Розробники

Керівник проекту: Артамонов Євген (+38050-443-8896, eart@ukr.net)

Ідеолог та основний тестувальник – Кушнір Ігор,

Програмне забезпечення маяків – Панфьров Олександр, Радченко Костянтин,

Технічне забезпечення маяків – Панфьров Олександр, Радченко Костянтин,

Мобільне програмне забезпечення – Крант Даніїл

За підтримки

1) Підприємства об’єднання громадян “Соцінтел” Громадської організації інвалідів “Харківський центр реабілітації молодих інвалідів та членів їх сімей “Право Вибору”;

2) Навчально-інформаційного комп’ютерного центра Українського товариства сліпих.

.

 

З питань роботи системи, консультації користувачів і підготовки об’єктів звертатись до Кушніра Ігоря: +380934415010, +380976645759, +380442356297,
igor-kushnir@ukr.net.

Share Button