Проведення громадської експертизи – як ефективний механізм забезпечення рівних можливостей для незрячих

26-28 листопада 2015 року у Рівному проходив навчально-практичний семінар «Проведення громадської експертизи – як ефективний механізм забезпечення рівних можливостей для незрячих» організований Всеукраїнським громадським об’єднанням «Національна Асамблея інвалідів України» та Всеукраїнською громадською організацією людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії».

Під час навчально-практичного семінару відбувалось навчання представників громадських організацій, які опікуються питаннями захисту прав людей з інвалідністю по зору, механізмам проведення громадської експертизи доступності та формування практичних навичок з метою подальшого поширення позитивної практики на інші регіони України.

– Основна наша мета – розповсюдження досвіду з проведення громадської експертизи, – каже організатор семінару, віце-президент з питань внутрішньої політики Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» Петро Поліщук, – а також підбиття підсумків з виконання наших пропозицій, які ми надали владі після проведення експертизи в Рівному.

Навчально-практичний семінар розпочався 26 листопада 2015 року в приміщені Рівненської обласної державної адміністрації з обговорення виконання Плану заходів Рівненської обласної державної адміністрації зі створення безперешкодного життєвого середовища для осіб із обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення.

Про стан виконання вищезазначеного плану заходів присутніх проінформували представники відповідних структурних підрозділів Рівненської обласної державної адміністрації та Виконавчого комітету Рівненської міської ради.

– Більшість питань, які ви ставите перед нами, треба вирішувати на рівні міської влади, – підкреслив під час свого виступу на семінарі заступник міського голови Сергій Васильчук. – Проте без вас, громадських діячів, які знають усі тонкощі проблем інвалідів, зробити це важко. Ми, в свою чергу, будемо робити все можливе, щоб забезпечити доступність до більшості об’єктів міської інфраструктури.

Учасники навчально-практичного семінару ознайомились з роботою Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки та інтернет-центром «Окуляр» для людей з порушеннями зору, який діє при бібліотеці. В приміщені цієї бібліотеки в межах семінару відбулась презентація тактильних книг виготовлених за технікою Hand Made тифлопедагогами дошкільного навчального закладу компенсуючого типу для дітей з порушеннями зору № 35 «Весняночка» та презентація дитячого періодичного видання «12 місяців», надрукованого рельєфно-крапковим шрифтом Брайля, видавцем якого є громадська спілка «Ліга організацій осіб з інвалідністю по зору «Сучасний погляд».

На другий день учасники навчально-практичного семінару розподілившись на чотири групи вийшли на моніторинг об’єктів на предмет їх доступності для осіб з інвалідністю. Перша група здійснювала моніторинг залізничного вокзалу, друга група здійснювала моніторинг автовокзалу, третя група здійснювала моніторинг будинку культури, який перебуває на реконструкції, а четверта група здійснювала моніторинг у поліклініці. Потім всі чотири групи спільно відвідали приміщення, яке реконструюють під відкриття у ньому центру надання адміністративних послуг.

На третій день учасники навчально-практичного семінару мали нагоду не тільки ознайомитись з одним із тролейбусів на якому встановлено зовнішнє оповіщення про номер маршруту, а ще й завдяки люб’язності Рівнеелектроавтотрансу здійснити на ньому оглядову екскурсію містом, яку провів директор Рівненського обласного краєзнавчого музею почесний працівник туризму України Олександр Булига, який після оглядової екскурсії містом запросив учасників семінару до музею в якому також особисто провів екскурсію.

Підбиваючи підсумки учасники навчально-практичного семінару вирішили звернутись до компетентних державних органів з цілою низькою пропозиції щодо вдосконалення законодавства у сфері архітектури та містобудування, благоустрою, транспорту та торгівельного обслуговування, а також посилення відповідальності за порушення законодавства у цих сферах.

* * * * *

Сюжет Рівненської обласної державної телерадіокомпанії в інформаційній програмі «День» про проведення моніторингу у Рівному

Програма “Соціальний аспект” радіо “Край” Рівненської обласної державної телерадіокомпанії про громадську експертизу доступності для людей з інвалідністю

Share Button