26 січня 2024 року в клубі ПОГ «Полтавське УВП «Полтаваелектро» УТОС» Полтавською обласною організацією Українського товариства сліпих з залученням працівників Управління патрульної поліції в Полтавській області проведено семінар «Безпека у темряві» в межах проекту «Криза в Украйні: Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю (2-га фаза)», який реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України за підтримки Європейського Форуму інвалідності (EDF) та Християнської місії незрячих (CBM)..
Мета семінару: Підвищення рівня безпеки під час перебування людей на пішохідних переходах, особливо у темну пору доби, забезпечення світловідбиваючими елементами, для підвищення рівня безпеки під час перетину проїжджій частині вулиці.
Відкрила семінар Голова правління Полтавської обласної організації УТОС, керівник проекту Марина Бабець. Вона розповіла учасникам заходу про проект в цілому та про мету проведення даного заходу зокрема.
Капітан поліції Зінюха Марина, начальник відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Полтавській області розповіла про важливість дотримання правил безпеки під час пересування проїжджою частиною міста особливо у темну пору доби.
Спікером теоретичної частини семінару, що складалася з трьох частин був тарший лейтенант поліції Возниця Руслан Сергійович, інспектор відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Полтавській області.
Розглядали такі теми:
- «Важливість дотримання правил дорожнього руху». Спікер нагадав учасникам семінару правила дорожнього руху. Розставив акцентищодо правил, дотримання яких пішоходу з порушенням зору забезпечить максимальний рівень безпеки, особливо у темряві.
- «Видимість пішохода на проїжджій частині». Під час даної сесії пан Руслан розвіяв міфи, які часто створюють у людей, особливо у незрячих, уявлення про те, що видимість на проїжджій частині більша, ніж вона є насправді.; про те, що водії винні у ситуаціях, у яких насправді ДТП трапляються через недостатню видимість на дорозі і через недотримання правил дорожнього руху пішоходами чи іншими учасниками ДТП.
- «Важливість носіння світловідбиваючих елементів». Тут інспектор поліції особливо акцентував увагу на останніх змінах у нормативних документах, де віднедавно зазначено, що у темну пору доби чи під час несприятливих погодніх умов пішоходи зобов’язані носити на одязі світловідбиваючи елементи.
Блок «Запитання- відповіді» був дуже насиченим активністю учасників семінару, які ставили запитання представникам поліції, відповіді на які і обізнаність у яких є важливою для повсякденної взаємодії з оточуючими їх учасниками руху на проїжджій частині та на під’їзних дорогах біля під’їздів багатоповерхівок.
Під час практичної частини семінару його учасники виготовили світловідбиваючі елементи (флікери), серця, власноруч. Майстер-клас з виготовлення цих світловідбиваючіх елементів провели представники відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Полтавській області.
У заході взяло участь 44 особи.
Учасникам заходу, особам з інвалідністю вручено світловідбиваючі браслети та світловідбиваючі наклейки, придбані в рамках даного проекту.
Проведення семінару висвітлено у сюжеті новин на телеканалі ІРТ Полтава:
Інформація про захід також розміщена й на youtube каналі Полтавської обласної організації УТОС.
Захід проведено в рамках проекту «Задоволення нагальних потреб, що з’явилися чи загострилися під час дії військового стану в Україні, у осіб з інвалідністю по зору, у тому числі ВПО в Полтавській області», який реалізується Полтавською обласною організацією Українського товариства сліпих в рамках співпраці з Громадською спілкою “Всеукраїнське громадське об’єднання “Національна Асамблея людей з інвалідністю України” в межах впровадження проекту «Криза в Украйні: Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю (2-га фаза)», який ГС «ВГО «НАІУ» реалізує спільно з Європейським Форумом з питань інвалідності (EDF) та Християнською місією незрячих (CBM).