Питання бронювання проїзних документів на нижні місця у вагонах для пастирів з інвалідністю хочуть врегулювати законодавчо

Група народних депутатів Гнатенко Валерій Сергійович, Бурміч Анатолій Петрович, Яковенко Євген Геннадійович та Мороз Володимир Вікторович зареєстрували законопроект №9388 від 15.06.2023 про внесення змін до Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» щодо додаткових гарантій забезпечення прав осіб з інвалідністю.

Цим законопроектом передбачається доповнити статтю 38-1 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» такими абзацами.

Особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю при проїзді залізничним транспортом мають переважне право на придбання проїзних документів на нижніх місцях у вагонах, призначених для перевезення пасажирів, усіх категорій та видів (типів).

Підприємства залізничного транспорту, що здійснюють перевезення пасажирів та (або) реалізацію проїзних документів, зобов’язані забезпечувати бронювання для осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю не менше ніж 10 відсотків проїзних документів на нижні місця у вагонах, призначених для перевезення пасажирів, усіх категорій та видів (типів). Правила бронювання та строки зняття броні затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту.

Головним комітетом для розгляду цього законопроекту визначено Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Share Button