Вінницька обласна організація УТОС: перші місяці 2023 року

З початку 2023 року, попри часті сигнали повітряної тривоги та регулярні відключення електроенергії, Вінницька обласна організація УТОС працювала в штатному режимі.

02 лютого 2023 року відбулася позачергова звітно-виборна конференція обласної організації, на якій переважною більшістю голосів головою правління було обрано чинного голову правління Вінницької ТПО УТОС Зелінського Віктора. Також було дообрано члена правління та члена ревізійної комісії замість вибулих.

Протягом січня – лютого 2023 року всі первинні організації УТОС Вінниччини – Вінницька ТПО, Вінницька ВПО, Барська ТПО, Калинівська ТПО, Немирівська ТПО –  здійснювали заходи щодо оформлення звітної документації, надавали особисті та телефонні консультації своїм членам з різноманітних питань, працювали з місцевими органами влади та спонсорами щодо їх фінансової підтримки в цьому році. Також проводилося традиційне відвідування членів організації, що мають проблеми з пересуванням.

Так 28 лютого 2023 року голова правління Вінницької обласної організації УТОС Віктор Зелінський та заступник голови правління Вінницької ТПО УТОС Валентина Порицька завітали до членів Вінницької ТПО УТОС Олени Васильчук та Тетяни Доброї, які мешкають в комунальному закладі «Вінницький обласний пансіонат для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку», поцікавилися їх перебуванням у закладі, вручили гостинці. Відбулася зустріч з виконувачкою обов’язків директора цього закладу Катериною Якимчук, яка радо погодилась співпрацювати з обласною організацією УТОС, запропонувала прийняти в члени УТОС мешканців пансіонату, що мають інвалідність по зору, при їх бажанні, запросила колектив художньої самодіяльності, що працює при обласній організації УТОС, з концертом до пансіонату.

Колективна фотографія

Протягом лютого місяця цього року деякі первинні організації Вінниччини забезпечили своїх членів гуманітарною допомогою. Так, на ПОГ «Вінницьке УВП УТОС» було доставлено велику партію вживаного одягу, сортуванням і роздачою якого займалась голова правління місцевої ВПО Ірина Костюник. А Барська ТПО протягом 12 – 14 лютого роздала продуктові набори членам своєї організації, закуплені за кошти виграного гранту членом Барської ТПО УТОС Григор’євим Романом Володимировичем у партнерстві з Барською ТПО УТОС.

В цей період активно проводилась і спортивна робота. 18-19 лютого у клубі Барського УТОСу відбулися змагання з шашок «Чемпіонати серед чоловіків та серед жінок Барської ТГ» . Члени Барської ТПО УТОС прийняли активну участь у змаганнях і досягли хороших результатів.

Так наприклад:

Михайленко Олександр Ілліч – людина з інвалідністю 2 групи- став чемпіоном Барської ТГ серед чоловіків.

Гавронська Зоя Іванівна – людина з інвалідністю 3 групи – стала чемпіонкою  Барської ТГ серед жінок.

Також інші члени Барської ТПО: Кобиль Анатолій, Сідоров В’ячеслав, Барабанов Василь та Педос Микола стали призерами у різних номінаціях.

Фотографія переможців

Відзначили грамотами переможців – представник Барської ФСТ «КОЛОС» Люлько Павло Іванович в присутності керівника по спорту Жмеринського району Марчука Василя Михайловича. Такий факт ще раз засвідчив міцність та непорушність традицій шахово-шашкового спорту у Барі.

Значну роботу в цей період провели колективи художньої самодіяльності організації, що працюють на базі Вінницького та Барського підприємств УТОС.

Так вінницькі митці у дні Різдвяних свят провели концерт з колядками та щедрівками в приміщенні Вінницького департаменту праці та соціальної політики.З аналогічною програмою вони завітали до Вінницького молодіжного центру «Квадрат», де на час військових дій розмістився один із волонтерських центрів Вінниці, і в якому вже з перших днів російської агресії працюють члени Вінницької обласної організації УТОС.

Імпровізована концертна програма під акустичну гітару була представлена колективом для присутніх на позачерговій звітно-виборній конференції.

У Барі за допомоги незрячих провели благодійний концерт «Стрінемося на стрітення». На сцені виступали як звичайні актори, так і незрячі артисти простору артреабілітації «Театр Рівності». Учасники благодійного заходу збирали гроші для пошиття теплого одягу для військових ЗСУ.

Колективна фотографія

Концерт провела громадська організація «Барський міський художній аматорський театр» спільно із Барською первинною організацією Українського товариства сліпих та ГО «Веремія».

Учасники благодійного заходу зібрали понад 4400 гривень для «батальйону утеплення». Там акумулюють допомогу і в’яжуть речі для бійців ЗСУ; передали на фронт вже чотири вантажі. Планується, що на зібрані на благодійному концерті кошти закуплять матеріали для створення теплого в’язаного одягу для військових.

Колективна фотографія

Попри всі труднощі, Вінницька обласна організація УТОС досить продуктивно розпочала 2023 рік; підтримка як окремих членів організації, так і кожної первинки, популяризація УТОСу – ось ключові завдання, які є пріоритетними в нашій роботі.

Голова правління ВОО УТОС Віктор Зелінський/

Share Button