В УКРАЇНІ ВПРОВАДЯТЬ НОВУ ПРОЦЕДУРУ ВСТАНОВЛЕННЯ ІНВАЛІДНОСТІ: СТАРТУЄ РЕФОРМА МСЕК

Уряд підтримав реформу медико-соціальної експертизи/ Очільник МОЗ Віктор Ляшко анонсував реформу військово-лікарських комісій. Зокрема буде впроваджено електронний документообіг у військових закладах, підвищення кваліфікації лікарів у питаннях ВЛК тощо.

Також, за його словами, буде впроваджено реформу МСЕК і нову процедуру встановлення інвалідності.

– Уряд підтримав ініціативу Міністерства охорони здоров’я щодо реформування системи проведення медико-соціальної експертизи. До 1 квітня ми спільно з Міністерством соціальної політики подамо на схвалення Уряду відповідний план заходів.

Усвідомлюю, що процес реформування МСЕКів не буде простим. Лише в частині нормативного регулювання він передбачає внесення змін до 19 законів України, 39 постанов Уряду та 40 наказів різних міністерств та документів інших органів влади. Але цей процес є необхідним.

Будуть сформовані нові маршрути пацієнтів з обмеженнями повсякденного функціонування, які забезпечать отримання медичних та соціальних послуг з моменту виникнення потреб в них, незалежно від отриманого статусу. Також буде забезпечено прозорість адміністративних та всіх інших процесів, у тому числі шляхом впровадження ІТ-інструментів.

Важливий крок – запровадження на практиці прозорої процедури встановлення інвалідності на основі єдиних принципів Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я (МКФ), що вже введена в Україні з квітня 2022 року.

Одне з наших завдань в процесі реформування – уникнути ризиків перехідного періоду. Фінансування в цей час буде відбуватися за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я. Для цього Уряд спрямував понад 383 млн грн на період з 1 січня по 31 грудня 2023 р.

Наразі продовжимо роботу щодо:

– впровадження оновленої системи реабілітації у сфері охорони здоров’я

– перегляду порядків проведення спецекспертиз

– передачі непрофільних функцій МСЕК

– впровадження нових цифрових інструментів для автоматизації та прозорості процесів тощо.

Як результат – відійдемо від радянського підходу опіки над особами з інвалідністю до забезпечення дієвих інструментів адаптації таких людей до життя в суспільстві. А фокус на запровадження електронних інструментів, своєю чергою, допоможе позбавитись і корупційної складової у роботі МСЕКів, – зазначив Ляшко.

Share Button