Сина повернули із фронту, аби доглядав незрячу маму на Вінниччині

У Міністерстві оборони задовольнили звернення Вінницької обласної організації Українського товариства сліпих і Вінницького УВП УТОС щодо звільнення з військової служби чоловіка, аби він міг доглядати за своєю мамою-пенсіонеркою, яка зовсім не бачить.

Ольга Крупська – 70-річна тотально незряча вінничанка. Її 51-річний син В’ячеслав постійно доглядав за нею перед війною. Привозив мамі-інваліду продукти та готові страви, які готував сам. Ситуація змінила війна.

Ольга Крупська і її син В’ячеслав

«Син проживає окремо, проте регулярно приїздив і допомагав мені. Але 16 березня його мобілізували до армії, бо він у 90-х відслужив», – каже Ольга Крупська.

Жінка звернулась до керівництва Вінницької обласної організації Українського товариства сліпих і підприємства незрячих. На підприємстві УТОС підготували звернення до Міністерства оборони України. Йшлося про можливість звільнення із військової служби В’ячеслава, аби він міг і надалі доглядати за тотально незрячою мамою.

«Це в рамках чинного законодавства. Виявляється, Ольга Крупська та її син не знали про статтю 23 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Згідно із нею, не належать призову на військову службу особи, під опікою яких перебувають люди з інвалідністю», – прокоментував директор Вінницького УВП УТОС Костянтин Ільніцький.

В підсумку у Міноборони звернення розглянули і задовільнили.

Share Button