Підсумки реалізації проєкту «Маленький Круасан у великому світі»

11 листопада 2021 року в приміщені Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» відбулась прес-конференція на якій були підбиті підсумки п’ятнадцятирічної діяльності Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії», а також відбулась презентація проєкту «Маленький Круасан у великому світі», який був реалізований за підтримки Українського культурного фонду.

За проєктом видано серію з 7 інклюзивних навчально-пізнавальних видань «Маленький Круасан у великому світі» та виготовлено до них сім розвиваючих відео пластилінової анімації.

Книги спрямованні на навчання дітей, в тому числі і дітей із інвалідністю, а також покликані сприяти соціалізації, адаптації дітей з інвалідністю до навколишнього середовища, пізнання світу та побуту, вивчення основних правил поведінки у суспільстві, зокрема, правил пожежної безпеки, дорожнього руху, надання першої домедичної допомоги, правил поводження у громадських місцях тощо.

До серії книг увійшли історії, пов’язані одним героєм та сюжетною лінією, які покликані сприяти швидкій адаптації дітей до навколишнього середовища. У цю серію увійшли такі книги: «Круасан-офіціант»; «Круасан-пішохід»; «Круасан-спортсмен»; «Круасан-рятувальник»; «Круасан-лікар»; «Круасан-модник»; «Круасан-чепурун». Кожна книга видана у багатьох форматах (плоскодрукований збільшений кегль, шрифт Брайля, ауодіоформат MP3, DAISY, ілюстрації кольорові тактильні, зроблені за допомогою крапкового тиснення на картоні). Також, створено 7 серії розвиваючих фільмів із застосуванням пластилінової анімації та з дублюванням жестовою мовою. Книги та відео можуть використовуватися навчальних і виховних закладах інклюзивної освіти з навчальною, виховною, адаптивною та розвиваючою метою. Подивившись розвиваючу пластилінову анімацію, діти зможуть зліпити з пластиліну героїв книги, це дозволить не лише швидко та цікаво засвоїти матеріал, а й сприятиме тактильному пізнанню навколишнього середовища та предметів, допоможе розвивати дрібну моторику. Це важливо для будь-якої дитини, а особливо для розвитку дитини, яка має фізичні або розумові порушення. У книгах розміщено QR-код, за яким можна перейти на цей сайт де викладено книгу у всіх перелічених форматах для прослуховування і завантаження, подивитися відео з елементами пластилінової анімації.

Проєкт покликаний сприяти розвитку ігрової, трудової та побутової орієнтації дітей з інвалідністю різних нозологій. Зазначений культурний продукт призначений для дітей з інвалідністю різних нозологій і має навчально-розвивальну спрямованість, дозволяє у виховній невимушеній формі та із застосуванням художніх образів донести маленькому читачеві й глядачеві правила поведінки у соціумі, вдома, різного роду правила безпеки, з метою їх швидшої адаптації у суспільстві та розвитку нарівні із іншими дітьми.

Всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» була заснована 13 листопада 2006 року у Міжнародний день незрячих. Основною метою діяльності організації є реалізація і захист прав та основоположних свобод людей з інвалідністю по зору, сприяння їх повному включенню до всіх сфер життя суспільства.

На сьогоднішній день організація має представництво у 20 регіонах України і об’єднує біля 200 людей з інвалідністю по зору, які є фахівцями і спеціалістами у різних галузях, що дозволяє організації надавати необхідну консультативну підтримку державним органам і органам місцевого самоврядування, входити до складу різних дорадчих органів та впливати на формування державної політики у сфері соціального захисту та забезпечення прав і законних інтересів людей з інвалідністю по зору.

За ці роки організацією реалізовано багато проєктів і проведено багато заходів спрямованих на вирішення проблем з якими стикаються люди з інвалідністю по зору.

Колектив Об’єднаної редакції періодичних видань Українського товариства сліпих «Заклик» вітає Всеукраїнську громадську організацію людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» з п’ятнадцятиріччям від дня заснування та бажає організації процвітання, успіхів при реалізації проєктів і статутних завдань, а членам організації бажає міцного здоров’я, щастя, нових звершень, удачі і натхнення у громадській діяльності і особистому житті.

Share Button