23 жовтня 2019 року у Києві відбулася презентація збірника «Рідна колисанка».
Цей збірник колискових пісень є частиною однойменного інклюзивного проєкту, підтриманого Українським культурним фондом, що має на меті ознайомити дітей, їхніх батьків і педагогів з колисковими піснями народів, що з давніх часів проживають в Україні.
Головною метою проєкту є соціалізація дітей з інвалідністю через участь в інклюзивних заняттях культурно – мистецького напрямку з залучанням національних спільнот України. На арттерапевтичних заняттях «Світ в твоїх долонях», які проводилися для дітей з інвалідністю, з цих пісень діти дізнавалися про історію тієї чи іншої національної спільноти (білоруської, болгарської, вірменської, грецької, єврейської, кримськотатарської, молдовської, німецької, польської, ромської, угорської), їхню культуру, традиції, вслухалися у звучання мови, роздивлялися національні костюми, а ще ілюстрували почуті колискові пісні. Дитячі малюнки власне і прикрасили збірник «Рідна колисанка», який за проєктом виданий видавництвом «Веселка» у плоскодрукованому варіанті. Приємно, що з колисковими різних народів можуть ознайомитись не тільки дітки, які добре бачать, але й також незрячі. Адже збірник було видано також і шрифтом Брайля у Республіканському будинку звукозапису і друку Українського товариства сліпих накладом сто п’ятдесят примірників.
Видання здійснено в рамках проєкту «Рідна колисанка», реалізованого громадською організацією «Вулик ідей» за підтримки Українського культурного фонду. За словами учасників інклюзивного проєкту дев’ятсот дев’яносто плоскодрукованих книг буде розповсюджено по дитячим бібліотекам України, а книжки шрифтом Брайля будуть розповсюджені по інклюзивним центрам і спеціалізованим школам для незрячих дітей.
Презентація збірника зібрала учасників проєкту та запрошених гостей у Колонній залі Київської міської державної адміністрації. Команда видавців вітала присутніх з виданням збірника «Рідна колисанка» демонструючи обидва варіанти книжки. Привітати з цією цікавою подією прийшли діти, які подарували всім присутнім чудовий гала-концерт:
цілий шумовий оркестр з учасників проєкту зіграв польку;
Бондаренко Олеся заграла на фортепіано;
Кириленко Ліля заспівала білоруською;
Кириленко Міла розказала гумореску;
Погосян Ангеліна станцювала вірменський таночок;
Томашева Катерина зачитала колискову, що народилася у неї під час проєкту;
Максим Войтко і Саша Самусєва виступили зі справжнім цирковим номером.
Треба зазначити, що всі учасники, які брали участь у цьому концерті представляли спільноти народів, які проживають на території України і чиї колисанки увійшли до цього збірника.
Також послухати ці колискові можна на сайті проєкту: https://kolysanka.org.ua
Наш кор., «Промінь»