Медики зможуть вилікувати глаукому

Дослідники з Імперського і Університетського коледжів Лондона розробили новий спосіб доставки куркумина, що, як вважають вчені, допоможе ефективніше діагностувати і лікувати глаукому на ранній стадії.

Пігмент, що міститься в куркумі захищає нервові клітини сітківки ока від пошкоджень. Про це повідомляє Урядовий кур’єр.

Перші дослідники вважали, що доставити куркумін можна лише пероральним шляхом, але цей спосіб не міг бути ефективним, оскільки компонент погано розчиняється в крові.

Для того щоб отримати потрібну дозу речовини, людині довелося б приймати до 24 таблеток на добу, що може спричинити проблеми з травленням.

Цю проблему вчені вирішили, розробивши спеціальний «нанокур’єр», в якому куркумін міститься всередині поверхнево-активної речовини, безпечної для здоров’я і використовується в очних краплях.

Фахівці стверджують, що новий метод доставки збільшує прохідність куркумина в 400 тисяч разів і дозволяє ефективно локалізувати речовину в очних тканинах та знижує швидкість деградації сітківки.

Глаукомою називається група очних захворювань, що характеризуються підвищенням внутрішньоочного тиску. У хворого можуть розвинутися різні дефекти зору аж до сліпоти.

Share Button