Для системи БПД виготовили буклети шрифтом Брайля

Люди з порушенням зору в усіх регіонах України отримають інформацію про систему безоплатної правової допомоги, викладену шрифтом Брайля. Інформаційний буклет «Безоплатна правова допомога в Україні» було підготовлено до друку Об’єднаною редакцією періодичних видань Українського товариства сліпих «Заклик» та надруковано шрифтом Брайля тиражем тридцять тисяч примірників Республіканським будинком звукозапису і друку Українського товариства сліпих в межах спільного українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні».

Буклет «Безоплатна правова допомога в Україні» шрифтом БрайляЗа словами директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олексія Бонюка в Україні сьогодні діє понад 500 центрів безоплатної правової допомоги, роботу яких оплачує держава. Разом з тим, є категорія громадян, для яких навіть така допомога є малодоступною. До них належать: люди з порушенням зору чи слуху, опорно-рухового апарату та лежачі хворі.

«Ця категорія громадян гарантовано повинна отримувати безоплатну правову допомогу. Ми підрахували, що серед тих, хто вже отримав вторинну допомогу у місцевих центрах та бюро системи БПД, майже 20% – це люди з інвалідністю. І ми робимо все можливе, аби ця цифра зростала. Наразі спільно з партнерами підготували брошури для людей з порушенням зору», – наголосив Олексій Бонюк.

Як повідомила менеджер проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» Оксана Кікоть тридцять тисяч примірників буклетів будуть розповсюджені до навчальних закладів для дітей з порушенням зору, обласних організацій, реабілітаційних та навчально-інформаційних закладів Українського товариства сліпих, а також до бібліотек Українського товариства сліпих у всіх регіонах України.

Крім того, буклети отримають центри та бюро правової допомоги для своєї правопросвітницької діяльності серед відповідних цільових груп.

«Доступ до правосуддя вразливих груп населення залежить від того, як добре вони обізнані зі своїми правами та способами їх захисту. Саме тому, дуже важливою є правопросвітницька робота і ми сподіваємося, що буклети шрифтом Брайля сприятимуть поширенню інформації серед людей з інвалідністю по зору про те, як може допомогти система безоплатної правової допомоги у реалізації та захисті їхніх прав», – зазначила Оксана Кікоть.

За словами фахівців центрів БПД в різних областях України, люди з інвалідністю – це найуразливіша категорія громадян, які часто стають жертвами махінацій. Найчастіше вони звертаються з такими питаннями: розірвання договорів довічного утримання та дарування, захисту прав споживачів, розірвання шлюбу, оформлення кредиту чи спадщини та ін.

Враховуючи особливості роботи з такою категорією клієнтів, юристи центрів БПД беруть активну участь в інформаційно-просвітницьких заходах для людей з інвалідністю, тож виготовлення буклетів є вкрай важливим для повсякденної роботи.

Як наголошують учасники проекту, у випадку додаткових потреб центрів та бюро правової допомоги в регіонах, а також Українського товариства сліпих та інших організацій, котрі опікуються людьми з порушенням зору, – можливе додаткове тиражування цих інформаційних буклетів.

Для цього необхідно звернутися до офісу проекту із запитом за тел. +38 (044) 331-01-82 або надіслати лист на e-mail: office@qala.org.ua

 

Довідково:

В Україні загалом налічується 551 точка доступу до безоплатної правової допомоги, зокрема:

23 – Регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД);

96 – Місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД);

432 – Бюро правової допомоги

5 – правових клубів (міжрегіональні ресурсно-комунікаційні платформи)

Координаційний центр з надання правової допомоги

Share Button