Відбувся круглий стіл «УТОС – 90 років боротьби за права осіб з інвалідністю по зору. Виклики сучасності»

7 червня 2023 року в приміщені Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» відбувся круглий «УТОС – 90 років боротьби за права осіб з інвалідністю по зору. Виклики сучасності», організатором якого було Українське товариств сліпих.

Круглий стіл проводився з нагоди 90-річчя дня створення Українського товариства сліпих з метою привернення уваги влади і суспільства до проблем людей з інвалідністю по зору, обговорення питань співпраці влади з громадськими організаціями у сфері соціального захисту осіб з інвалідністю по зору та вдосконалення взаємодії влади з громадськими організаціями у сфері захисту прав і законних інтересів людей з інвалідністю по зору.

Більш детальніше про контекст заходу читайте у додатку до прес-релізу.

Участь у круглому столі взяли перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, заслужений юрист України, доктор юридичних наук Цимбалю́к Михайло Михайлович, Голова Національної Асамблеї людей з інвалідністю України, Президент Національного комітету спорту інвалідів України, Герой України Сушкевич Валерій Михайлович, заступник голови з економічних питань ЦП УТОГ Шевчук Віктор Володимирович, заступник голови ЦП УТОС Новосецький Михайло Миколайович, Голова Харківської обласної організації Дубов Микола Михайлович, Голова Львівської обласної організації УТОС Кукуруза Любов Дмитрівна, Голова Житомирської обласної організації УТОС Смірнова Ірина Володимирівна, директор Львівського УВП УТОС Стегницький Андрій Миронович та інші.

Запрошення взяти участь у роботі круглого столу абсолютно проігнорували голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Третьякова Галина Миколаївна, представники Офісу Президента України та Міністерства соціальної політки України. Від Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю Баранцової Тетяни Вікторівни участь у круглому столі взяла її представниця Фурсова Людмила Григорівна.

Учасники кругло столу згадали історію становлення Українського товариства сліпих, обговорили сучасний стан справ, відсутність державної фінансової підтримки, зниження рівня співпраці і взаємодії з державними органами та стан дотримання прав людей з інвалідністю в Україні.

Окрему увагу учасники круглого столу приділили законопроекту 5344-д, який 30 травня 2023 року Верховна Рада України розглянувши повторно у першому читанні прийняла за основу. Цим законопроектом в порушення Конституції України, Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю та Європейської стратегії прав людей з інвалідністю на 2021-2030 роки, з-поміж іншого скасовується ціла низка положень законодавства щодо залучення громадських організацій осіб з інвалідністю до опрацювання всіх рішень, які стосуються осіб з інвалідністю, надання таким об’єднанням та заснованим ними підприємствам державної підтримки.

Учасники кругло столу відзначили вагомий внесок Українського товариства сліпих у захист прав людей з інвалідністю по зору, привітали Українське товариство сліпих з 90-річчям та ухвалили резолюцію круглого столу.

Share Button