Завершено першу чергу робіт з облаштування для маломобільних груп населення станції «Шулявська»

Нещодавно було завершено першу чергу робіт з облаштування для маломобільних груп населення, в тому числі людей з інвалідністю, станції Святошинсько-Броварської лінії Київського метрополітену «Шулявська».

Зокрема, на станції було розроблено та встановлено:

1) систему тактильних смуг для полегшення самостійного та безпечного пересування незрячих людей та осіб з порушеннями зору (інформаційна, попереджувальні та направляючі тактильні смуги);

2) систему універсальних мнемосхем, які полегшують орієнтування на станції усім категоріям пасажирів, в тому числі незрячим;

3) оновлено систему візуальної навігації – розміщено нові, доступніші для візуального сприйняття усіх пасажирів вказівники напрямку руху поїздів метрополітену, перелік станцій, вказівники напрямків руху до виходу зі станції тощо;4)відповідно до нормативів здійснено контрастне виділення дверного полотна та дверних ручок на вході / виході зі станції, оновлено систему візуальної навігації вхідної групи.

Київський метрополітен – одна із небагатьох організацій в Україні, яка впроваджує системний підхід та розв’язує низку проблемних питань щодо створення безпечного та безперешкодного доступу до своїх об’єктів та послуг для всіх категорій пасажирів, у тому числі пасажирів з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Така системна робота є успішною, зокрема, завдяки багаторічній співпраці КП «Київський метрополітен» із фахівцями та спеціалістами Всеукраїнського громадського об’єднання «Національна Асамблея людей з інвалідністю України » (ВГО НАІУ).

На станції «Шулявська», як і раніше на станціях КП «Київський метрополітен» «Святошин», «Сирець», «Лук’янівська» під час планування та виконання відповідних робіт працювали досвідчені фахівці ПОГ ВГО НАІУ «Ресурсний центр «Безбар’єрна Україна».

Спеціалісти надали консультаційний супровід робіт, розробили та втілили для станції «Шулявська» вже концептуальну систему тактильної підлогової навігації, яку вперше було реалізовано в Києві на станції метро «Святошин».

Таким чином, ПОГ «РЦБУ» є співавтором концепції доступності станції «Шулявська»: розробником та постачальником універсальних мнемосхем, вказівників, універсальної карти-схеми станцій КП «Київський метрополітен».

На станції метро «Шулявська» попереду – друга черга робіт з облаштування доступності для маломобільних груп пасажирів: пандусу на вході/виході зі станції, системи тактильних елементів доступності (тактильних смуг) для незрячих та осіб з порушеннями зору.

Джерело https://rcbu.org.ua/uk/nedavno-byla-zavershena-pervaya-ochered-rabot-po-obustrojstvu-dlya-malomobilnyh-grupp-naseleniya-stanczii-shulyavskaya/

Share Button