Мінветеранів шукає можливості для розробки та впровадження програми соціалізації незрячих ветеранів АТО/ООС

Сьогодні, під час онлайн зустрічі заступника міністра у справах ветеранів Олексія Ілляшенка з Надзвичайним і Повноважним Послом Австрії в Україні Гернотом Пфандлером, було піднято питання щодо  підтримки соціалізації ветеранів, які повністю втратили зір унаслідок бойових дій на Сході України.

За  словами заступника міністра з питань європейської інтеграції Олексія Ілляшенка, в Україні існує потреба у створенні програми соціалізації ветеранів АТО/ООС  з глибоким порушенням зору, до якої, при успішному впровадженні, можуть долучитися й інші особи з важкими порушенням зору.

«Наразі ветерани після повернення з війни проходять курс лікування та реабілітацію, але особливого комплексного підходу потребують саме незрячі учасники  бойових дій. В Україні, на жаль, відсутні програми для їх адаптації та соціалізації, тому створення такого проєкту допоможе ветеранам з глибокими порушеннями зору соціально адаптуватися, отримати навички побутового орієнтування та інтегруватися в соціум», – зазначив заступник міністра Олексій Ілляшенко.

Програма соціалізації ветеранів з порушенням зору має включати в себе роботу з тренерами, собаками-поводирями, використання новітніх технологій та спеціальних аксесуарів, що за умови їх правильного використання та індивідуального підбору здатні забезпечити людині з інвалідністю по зору умови для повноцінного життя, в тому числі й самостійного пересування в будь-якому просторі без сторонньої допомоги.

Своєю чергою, Посол Австрії в Україні Гернот Пфандлер підтримав важливість започаткування такої програми. Сторони домовилися продовжити  обговорення шляхів підтримки проєктів з  соціалізації ветеранів із порушенням зору.

Джерело https://mva.gov.ua/ua/news/minveteraniv-shukaye-mozhlivosti-dlya-rozrobki-i-vprovadzhennya-programi-socializaciyi-nezryachih-veteraniv-atooos

Share Button