УКРАЇНСЬКІЙ ОНЛАЙН-БІБЛІОТЕЦІ БУТИ!

Колектив Центральної спеціалізованої бібліотеки УТОС ім.. М. Островського радий поділитися зі своїми читачами приємною новиною. Ми отримали грант на розвиток нового проекту, який дозволить бібліотеці піднятись на новий щабельрозвитку, а читачам принесе зручності в процесі користування фондом бібліотеки.
Отже, з липня 2020 року ЦСБС ім. М.Островського розпочала реалізацію нового проєкту «Пізнай світ звуками», що впроваджується в межах програми Українського Культурного фонду «Інклюзивне мистецтво», який його і фінансує. Суть проєкту – створення онлайн–бібліотеки та розробка нового сайту із зручною навігацією для незрячих користувачів. Координатор проекту – Шевченко Ігор Алійович.
У зв’язку із карантинними обмеженнями, спричиненими поширенням вірусної хвороби COVID–19 час виконання проекту розрахований на шість місяців замість трьох з половиною.
В межах проекту бібліотеці були виділені кошти на придбання спеціального обладнання, оновлення сайту, та встановлення нової бібліотечної програми версії САБ «ІРБІС 64 +».

Загалом, онлайн–бібліотека – це інформаційна система, що дозволяє зберігати і використовувати різнорідні колекції електронних документів (текст, графіка, аудіо, відео тощо) і завдяки глобальним мережам передавати їх в зручному, для користувача, вигляді.
В публічних бібліотеках в основному працюють з документами, а не з інформацією. Тому така бібліотека не задовольняє в повній мірі вимогам інформаційного суспільства.
Інтеграція інформаційних ресурсів – основне завдання онлайн-бібліотеки, але при цьому бібліотека повинна забезпечити якісну роботу з базами даних і високу ефективність інформаційних пошуків.
Ефективна навігація в електронній бібліотеці — це можливість користувача знаходити інформацію, яка його цікавить, в усьому доступному інформаційному просторі з найбільшою повнотою і точністю при найменших витратах зусиль.
В нашій онлайн бібліотеці, будь-який читач, зайшовши на сайт, у зручний для нього час, матиме можливість ознайомитися з фондом у любому форматі.
Але, для прослуховування чи замовлення певного виду літератури, читачеві необхідно буде пройти певну реєстрацію. Зареєструватись можна будеза допомогою нашого співробітника, беспосередньо в приміщені бібліотеки, або в «он-лайн режимі», самостійно.
Кожен зареєстрований читач отримає « Особистий кабінет», в режимі якого буде здійснюватись обслуговуваня на відстані.До послуг абонента пропонується електронний каталог, відповідно систематизований, оцифрована література , у зручному форматі для читання, або прослуховування, аудіо бібліотека, інформація про нові надходження, віртуальні виставки літератури, тощо.
Також на сайті буде виставлена повна інформація про ЦСБС ім. М. Островського, включаючи колектив, установчі документи, плани, звіти, проекти, ріщення, новини та події.
Новим, інноваційним продуктом, бібліотеки, стане аудіо бібліотека, в онлайн-режимі. Тобто кожен читач зможе відвідати аудіо фонди бібліотеки ім.. М. Островського , не виходячи з дому.
Враховуючи специфіку нашого фонду і аудиторії, колектив прикладає всі можливі зусилля для створення зручної, комфортної, та безпроблемної навігації. В майбутньому, тпланується сворити консультаційні осередки та групи підтримки. В найближчий період аудіо бібліотека вже зможе порадувати своїх користувачів, але період поповнення фонду – це процес довгий і безперервний. Тому, колектив бібліотеки, просить вибачення за можливі незручності на початковому етапі становлення наших іновацій. Ми надіємось на Вашу підтримку та розуміння.
Наталія Буць
бібліограф співробітниця методико-бібліографічного відділу.

Share Button