Міжнародний день собак-поводирів

Міжнародний день собак-поводирів (Guide Dogs Day), відзначають щороку в останню середу квітня, в цьому році припадає на 29 квітня.

У цей день прийнято привертати увагу суспільства до цих особливих собак, які безвідмовно і самовіддано супроводжують своїх незрячих господарів, забезпечуючи їм безпеку і незалежність.

Собака-поводир

Міжнародний день собак-поводирів — привід дізнатися більше про те, як унікальні собаки змінюють життя своїх незрячих господарів на краще. Коли ви наступного разу на вулиці або в громадському місці побачите людину з білою тростиною і з собакою-поводирем, задумайтеся про те, що ця людина в надійних висококваліфікованих лапах, і що підготовка такого чотириногого помічника – це результат праці багатьох людей: фахівців та волонтерів.

Собаки-поводирі зустрічаються з 79 року нашої ери, коли на розкопках у Помпеях були помічені картини собак-поводирів, що використовуються для допомоги незрячим. Собаки-поводирі використовувалися в різних країнах протягом століть, таких як древній Китай і середньовічна Європа.

Лише в середині IXX століття стали з’являтися перші закони про визнання собак-поводирів. У 1838 році, коли Британський Парламент звільняє від сплати ліцензійних зборів за «пастуші породи собак» і «тих, кого незрячі люди тримають в якості провідників». В 2010 році у США прийнятий The Americans with Disabilities Act (Закон про американців з інвалідністю), який встановив правові норми для людей з інвалідністю, які потребують собак-поводирів.

На початку XX століття почалася підготовка собак-поводирів для незрячих. Перші школи для підготовки собак-поводирів були створені в Німеччині під час Першої світової війни з метою підвищення мобільності ветеранів, які втратили зір в результаті військових дій. У 1929 році була створена перша школа в США (в Нешвіллі, штат Теннессі; з 1931 року – в Моррістауне, Нью-Джерсі). У Великобританії подібні школи були створені в 1931 році.

В 1934 році була створена Асоціація собак-поводирів для незрячих.

Нагадаємо, що відповідно до статті 26 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» підприємства, установи та організації зобов’язані створювати умови для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю (у тому числі осіб з інвалідністю, які використовують засоби пересування та собак-поводирів) до об’єктів фізичного оточення.

В Україні, на жаль, залишається актуальною проблема підготовки і сертифікації собак-поводирів, а також трапляються випадки дискримінаційного характеру та непорозуміння коли незрячий приходить з собакою-поводирем до якогось закладу чи намагається скористатись транспортом.

Про українських собак-поводирів та їхніх господарів дивіться у сюжеті каналу 1+1.

Share Button