НАШ ЮВІЛЯР – НАША ГОРДІСТЬ

Директору ПОГ Коростенського УВП УТОС – Степану Степановичу Жидких 2 липня 2020 року виповнилося 70 років.

Степан Степанович Жидких

Степан Степанович – дивовижна людина. Не зважаючи на повну втрату зору, він показує приклад стійкості та незламності, не боїться труднощів. У нього багато друзів, його поважають колеги, близькі та рідні за невтомний оптимізм і завжди бадьорий настрій. Це людина – до якої завжди можна звернутися за слушною порадою. Степан Степанович – дуже досвідчений керівник, інтелектуал, який живе і працює на позитиві.

В 1971 році він закінчив економічний факультет Харківського університету. Деякий час працював старшим економістом відділу промисловості Чернігівського облстатутуправління.

У 1985 році Степан Степанович переїжджає в Коростень на посаду директора Коросте6нського УВП УТОС. В ті роки підприємство було потужне і багатопрофільне. Робітники працювали на верстатах з обробки металу, пластику, дерева, на лініях з виробництва електрообладнання. В УТОС трудилися більше тисячі працівників, переважна більшість яких незрячі. На базі підприємства функціонував Будинок культури. На той час там діяли: народний хор, десятки самодіяльних гуртків і спортивних секцій. З Коростенського підприємства УТОС вийшло багато заслужених митців, паралімпійців.

Зрозуміло, виробничі обсяги вже не ті, що були тридцять п’ять  років тому. Та все ж Степан Степанович у важкі часи зберіг  підприємство від банкрутства та розрухи.

На теперішній час підприємством було освоєно  сім нових виробів для Коростенського заводу залізобетонних шпал, для якого Коростенське УВП УТОС багато років випускало продукцію для подальшої комплектації залізобетонних шпал. До того  ж наше підприємство єдине в Україні, яке випускає електричні автовимикачі (АП50), трифазні з електромагнітним тепловим захистом (від 1,6 до 63 А). Окрім цього випускаємо меблеві цвяхи, прищіпки, розподільчі коробки, литі форми, преси, гідропреси.

Нині на балансі Коростенського УВП УТОС перебувають відомчий Будинок культури та база відпочинку.

В Будинку культури функціонують: спортзал, бібліотека, гуртки художньої самодіяльності. На базі Будинку культури близько п’яти років створена реабілітаційна група: комп’ютерний клас, клуб любителів аудіокниг. Працівники регулярно проводять тематичні вечори, зустрічі з цікавими людьми, майстер-класи для дітей та дорослих та багато інших заходів. Учасники художньої самодіяльності беруть участь в оглядах-конкурсах і міських концертах. Так склалося, що цього року у нас була ще одна ювілейна дата: четвертого червня нашому підприємству було вісімдесят п’ять років від дня його створення. У зв’язку з карантинними обмеженнями ми не мали змоги відсвяткувати цей ювілей.

Усі бажаючі працівники підприємства можуть виїхати на базу відпочинку в село Барди на березі річки Уж.

За самовіддану сумлінну працю Степан Степанович отримав чимало відзнак і нагород. Нині він – член президії Центрального правління УТОС, член комітету Європейської комісії з питань доступності для сліпих, був делегатом чотирьох всесвітніх асамблей сліпих та п’яти  з’їздів Європейського союзу сліпих. Йому присвоєно звання «Заслужений член УТОС». Степан Степанович тричі був обраним депутатом Житомирської обласної Ради народних депутатів, депутатом Коростенської міської Ради.

За уміле керівництво підприємством і громадську діяльність нагороджений державними нагородами – орденом за заслуги III та II ступеня, присвоєно почесне звання «Заслужений працівник промисловості України», нагороджений Почесною Грамотою Верховної Ради України, почесною грамотою Кабінету Міністрів України, почесною відзнакою «За благодійність» міжнародного академічного рейтингу популярності «Золота Фортуна».

З почуттям відповідальності Степан Степанович відноситься до виконання службових і громадських обов’язків.

С. С. Жидких – заслужена людина не тільки в Українському товариства сліпих, але й у нашому місті.

Велику увагу він приділяє розвитку аматорського мистецтва та спорту, особливо серед людей з інвалідністю в місті Коростені. Особисто спілкується з депутати міської ради, з міським головою, керівниками багатьох Коростенських підприємств, є заступником голови Ради директорів міста.

 У минулому році Степану Степановичу присвоєне звання «Почесний громадянин міста Коростеня». Саме цю відзнаку він вважає найвищою, бо за нею  – довіра тисяч людей, це ще більше зобов’язує працювати, допомагати людям та місту.

Шановний Степан Степанович, весь колектив ПОГ Коростенського УВП УТОС сердечно вітає вас з ювілеєм. Всі ми знаємо Вас як досвідчену та мудру людину. За свій багатий досвід і наполегливість ви отримали повагу та щире визнання від колег, заслужили глибокий авторитет і пошану, завжди проявляли високу порядність, енергійність, творчий підхід до справи, чуйність по відношенню до колег.

Бажаємо Вам міцного здоров’я, невичерпної енергії та наснаги, родинного затишку, благополуччя і добра. Нехай кожен день буде наповнений корисними справами і теплом людських сердець.

З повагою, колектив ПОГ Коростенського УВП УТОС.

ВІД ЦЕНТРАЛЬНОГО ПРАВЛІННЯ І ВСЬОГО УКРАЇНСЬКОГО ТОВАРИСТВА СЛІПИХ

Центрадьне правління УТОС і все Товариство приєднується до поздоровлень Степану Степановичу Жидких і бажає йому здоров’я, благополуччя і довгих та щасливих років життя.

Юнацьких мрій прекрасний сад
Плоди дарує в сімдесят!
За працю всю, усе знання і вміння,
За серця небайдуже стукотіння –

Подяка щира від людей,
Від друзів, рідних і дітей!
І хоч на скронях сивина,
Нехай у серці гомонить весна,

В очах сміється сонце золоте,
А дерево життя зростає і цвіте!!!

Share Button