ДЕНЬ БІЛОЇ ТРОСТИНИ У КИЄВІ

24 жовтня 2019 року у великому залі Будинку культури Київського УВП №1 ім. Я. П. Батюка відбувся захід Київської міської організації УТОС, присвячений Міжнародному дню білої тростини.

 В залі були присутні активісти з усіх столичних УВП та ТПО, незрячі мешканці Києва та області. На початку заходу заступник  голови ЦП УТОС, голова КМО Новосецький Михайло Миколайович  у своєму виступі підбив підсумки цьогорічного конкурсу – огляду художньої самодіяльності УТОС, фінал якого пройшов у Києві. Він подякував усім, хто допоміг провести огляд, зокрема, директору УВП №1 С. Ю. Філіпу, заступнику директора УВП №1 Н.М. Радевич, директору  Будинку культури В. П. Ковальчуку.  Новосецький М.М. розповів присутнім про роботу КМО, новації у законодавстві, що стосуються   незрячих. Розповів і про плани на майбутнє.  Серед них і проведення  шахового турніру  незрячих киян, і  фестиваль художньої самодіяльності Київських осередків УТОС у грудні, який став традиційним, і ще багато чого іншого. Особливо важливим  було питання про  вдосконалення звукових маячків, які для зручності незрячих встановлюються при вході на станції метро та до інших  закладів, які часто відвідують люди з порушеннями зору. Це тема  взагалі  для окремого  матеріалу, тут лише скажемо у двох словах, що останнім часом з’явилася ініціатива: встановити замість звичних, постійно діючих маячків більш складні прилади, які подать сигнали лише тоді, коли до них наближається незрячий, який має у кишені спеціальний пульт або відповідну програму у  власному  смартфоні. Начебто для оточуючих це і краще, бо декого зі зрячих такі маячки із постійним звуком вже  дратують. Але чи краще буде так для незрячих? Чи багато з них вміють користуватися смартфонами, чи потрібно  їм витрачатися  ще на придбання  спеціального пульту та елементів живлення для нього? Тож, голова КМО  запропонував присутнім  обдумати це і прямо висловити свою думку у залі, проголосувавши підняттям рук. Люди висловилися  прямо і відверто, бо більшість усе ж не бажає нових маячків, користування якими можливо лише  із використанням пультів та смартфонів.

Також на заході голова КМО М. М. Новосецький та  голова Київської обласної організації Т. Є. Драчевська вручили  грамоти  членам УТОС,  активістам, які домоглися значних успіхів у творчості та роботі.

А далі  почалося справжнє свято мистецтва –  концерт-огляд найкращих виконавців, аматорів з наших клубів. У столичних осередках УТОС діють двадцять шість гуртків художньої самодіяльності. Тож у концерті брали участь лише ті з аматорів, які посіли призові місця на цьогорічному фестивалі-огляді художньої самодіяльності УТОС. А таких переможців  цього року чимало. Кращі солісти, дуети, квартети столиці, а також з міста Обухів Київської області, дарували глядачам найкращі зі своїх номерів. Кияни   дружньо вітали своїх улюбленців: соліста Олексія Вишневського з УВП №4 та Ольгу Сему, Наталю Щемілініну з Білої Церкви, квартет «Козак»  та  ансамбль «Намисто» з Обухова і ще багато інших співаків, які вже давно завоювали заслужену популярність.

На останок заходу усі присутні отримали  дарунки від КМО.

Євгеній Познанський, «Промінь»

Share Button