Український центр національної культури «Музей Івана Гончара» є одним з найвідоміших осередків мистецького життя столиці. Плідно співпрацює він і з організаціями людей з інвалідністю. Так, 5 грудня в приміщенні Музею пройшов захід ГО «Всеукраїнський парламент працездатних людей з інвалідністю», голова В. Б. Петровський. Захід було присвячено Міжнародному дню людей з інвалідністю.
Організатори, зокрема, сам Володимир Борисович Петровський, вдало побудували програму, уникнувши зайвої офіційності. Присутніх порадував своїм мистецтвом дитячий хор «Гармонія» Київської школи мистецтв № 8, керівник Ганна Давидівна Стоянова. Малі співаки чудово виконали різноманітні вокальні твори, зокрема, духовний гімн України Миколи Лисенка «Боже великий, Єдиний нам Україну храни». Також співали Руслан Іщенко, Вікторія Герасименко , поетеса Наталія Кащенко. Лунали поезії сучасного незрячого поета Євгенія Познанського. Між виступами митців учасники заходу обговорювали також актуальні проблеми, з якими ми з вами стикаємося останнім часом. Зокрема, проблема скасування безкоштовного проїзду для людей з інвалідністю у громадському транспорті, проблеми доступності . Практично усі були єдині у тому, що для незрячих необхідно зберегти право на безкоштовний проїзд, покращувати доступність, зокрема збільшувати кількість озвучених світлофорів у містах та зовнішню озвучку міського транспорту. Тепло вітав присутніх господар – син видатного українського вченого і засновника закладу, директор музею П. І. Гончар.
– Ми дуже раді бачити вас , раді, що плідно співпрацюємо- сказав він. Про діяльність Незалежної кордінаційно – дослідницької групи «Творчі ініціативи» розповіла у своєму виступі голова групи Н. А. Василенко. Виставка творів митців «Творчих ініціатив» стали окрасою свята. Із захватом присутні оглядали твори майстринь Тетяни Величко, Світлани Проніної, вироби з бісеру, численні аплікації, керамічні маски, топіарій тощо.
А біля самої сцени було розгорнуто унікальну експозицію ікон з бісеру, які зробили вмілі руки народного майстра зі Стрия Івана Вінціва.
Усі вимоги та пропозиції учасників було внесено у підсумковий документ, який буде направлено у відповідні владні структури.
У залі були присутні не лише незрячі кияни, але і працівники музею, студенти міських вузів, соціальні працівники.
– Я у захваті! Люди, яким так тяжко, творять таку красу!
Сказала Олена – студентка інституту ім.. М. Драгоманова».
Євгеній Познанський, «Промінь»