У Києві відбувся інформаційно-консультаційний семінар

6 березня 2018 року у клубі Київського учбово-виробничого підприємства №4 Українського товариства сліпих відбувся загальноміський інформаційно-консультаційний семінар для членів Київської міської організації Українського товариства сліпих. Широко обговорювались питання: монетизації пільг на проїзд громадським транспортом; забезпечення засобами реабілітації на місцевому рівні; надання житлових субсидій, обслуговування власного помешкання тощо. Також йшлося про навчання та працевлаштування великої групи осіб з інвалідністю технологіям з подальшим працевлаштуванням на базі компанії «Бізнес Арт».

На семінарі були присутні поважні гості – голова Київської міської профспілки працівників житлово-комунального господарства та сфери послуг Віктор Сурмак, головний інженер Головного управління житлово-експлуатаційного господарства м. Києва Марія Герасимова та провідний економіст Оксана Лященко; комерційний директор компанії «Бизнес Арт» Олексій Вебер.

Заступник голови Центрального правління УТОС, голова правління Київської міської організації УТОС Михайло Новосецький у вступному слові виокремив проблему монетизації пільг на проїзд міським транспортом, та зауважив, що Центральне правління декілька разів зверталось до Мінсоцполітики з тим, щобю для осіб з вадами зору залишили чинний порядок одержання таких пільг. У міністерстві тривають відповідні наради. Наразі позиція держчиновників практично незмінна – є бажання перевести монетизовану пільгу з обмеженою кількістю поїздок за рахунок місцевих бюджетів без виокремлення якоїсь категорії, яка б могла вибирати – або монетизовану пільгу одержувати. або таку пільгу. якою вона є нині. До-речі, як зауважив Михайло Миколайович, практика монетизації даної пільги вже застосована практично у свіх наших сусідів, і лише питання часу, коли її впровадять в Україні. А в якому вигляді – це залежить від нашої громадянської активності у захисті своїх прав, наших звернень до влади. Присутні на семінарі пропонували пікетувати уряд з метою збереження чинного порядку надання пільги. Голова міської профспілки В.Сурмак підтримав актив столичної організації УТОС та обіцяв сприяння профспілки в разяі проведення вмотивованих акцій протесту.

Також у рамках семінару за пропозиціями первинних організацій було відзначено грамотами та грошовими преміями активних жінок – членів УТОС з нагоди Міжнародного жіночого дня. Наприкінці заходу відбувся невеликий концерт художньої самодіяльності нашої організації.

Share Button

 

zaklyk.org.ua