У Харкові відкрилась експозиція виставки «Рівно Доступність. Жити гідно всупереч долі»

Національна Асамблея людей з інвалідністю України у партнерстві з Харківським національним університетом ім. В.Н.Каразіна, за сприяння Посольства Швеції в Україні та Шведського Інституту реалізують в Україні проект «Рівно Доступність. Жити гідно всупереч долі».

В рамках проекту діє фотовиставка, яка розповідає 22 історії чоловіків, жінок, дітей зі Швеції та України, які, спираючись на право жити гідно, знайшли свій шлях у житті.

Фотовиставка вже побувала в 15 країнах світу. В Україні була доповнена українськими історіями людей з інвалідністю. Учасники минулорічної фотовиставки – політичний діяч Валерій Сушкевич, юна піаністка із синдромом Дауна Ліза Халявченко, спортсмен з пауерліфтингу Артем Гудзенко, громадський діяч Ярослав Грибальський та вчитель Марта Николаєва, а також нові герої з Харкова – талановитий юнак Михайло Сербін та чарівна жінка Наталія Клименко – знають, як долати бар’єри.

Протягом місяця починаючи з 4 жовтня 2017 року кожний бажаючий безкоштовно зможе оглянути експозицію виставки в приміщенні Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна (майдан Свободи, 4 (виставковий зал, 8 поверх).

В рамках проекту 4 жовтня 2017 року в приміщені Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна відбувся Круглий стіл за участю шведських і українських експертів «Доступність середовища для людей з інвалідністю: шведсько-український досвід». Під час заходу відбулися виступи: громадської діячки, незрячої літераторки з Швеції Сари Шамло на тему «Бачити за відсутності зору. Доступність міської інфраструктури для людей з порушеннями зору — досвід Швеції» та голови Харківської громадської організації незрячих юристів Олега Лепетюка на тему «Доступність: Інклюзивний підхід до питань доступності — досвід України».

5 жовтня 2017 року відбувся ворк-шоп «Без кордонів: ламаємо стереотипи про світ незрячих» під час якого Андрій Кіт розповів про світ людей з інвалідністю по зору, з позиції людини, яка знає, як живуть і з чим стикаються вони в повсякденному житті.

Також 5 жовтня 2017 року відбувся майстер-клас, який провів Ігор Бондаренко – голова Ради перекладачів жестової мови України, офіційний представник Всесвітньої асоціації перекладачів жестової мови (WASLI) в країнах Східної Європи та Середньої Азії. Протягом двогодинного заняття учасники дізнались про ази вивчення жестової мови, етичні моменти спілкування з глухими людьми, переглянули мотиваційні відеоролики та тематичну презентацію.

Share Button

 

zaklyk.org.ua