7 День у Ріо… 56 спортсменів-паралімпійців України взяли сьогодні участь у 10-ти видах спорту та вибороли 4 золотих, 2 срібні та 3 бронзові нагороди.
З самого ранку футболісти принесли нашій паралімпійській родині яскраву перемогу та вихід у фінал, що відбудеться 16 вересня з командою Ірану. Нашим спортсменам вдалось розгромити голландців з рахунком 4:0.
Традиційно яскраво виступив Дементьєв Єгор в індивідуальній гонці з роздільним стартом – золота нагорода. Наступний прикінцевий старт у велогонці 17 вересня – гонка на шосе.
Дебютний вид спорту параканое, в якому бере участь наша команда (Синюк Микола, Лагутенко Наталія, Ємельянов Сергій), вийшов до фіналу А у першому заїзді, який пройде 15 вересня у першій половині дня.
Бронзову крапку сьогодні поставив у кульові стрільбі Денисенко Олексій у вправі – Р4 (довільний пістолет 50 м 60 пострілів, змішаний). Таким чином, у доробку українських стрілків – 1 золота, 1 срібна та 1 бронзова медаль та четверте місце серед 11 країн-учасниць кульової стрільби на Паралімпіаді. На Паралімпіаді в Лондоні було -6-те.
У легкій атлетиці сьогодні – одна бронзова нагорода Овсій Зої (метання диску, 12.17 – регіональний рекорд). Дебютантка Ігор вже має у своєму доробку одну срібну та одну бронзову нагороди.
Традиційно потужно виступає національна паралімпійська збірна команда з плавання. Сьогодні тут виборюють медалі дебютанти Ігор та маститі спортсмени. Перші на цих Іграх медалі взяли Лафіна Марія (срібло) – яка була тією дівчинкою-юною тоді ще спортсменкою, учасницею Всеукраїнської дитячої спартакіади «Повір у себе», якій національна паралімпійська збірна зразка-2008 передавала свою естафету перемог, Матло Ярина(срібна), Мащенко Олександр (бронза). Також своє перше золото взяв Кліпперт Сергій, до якого він йшов аж за три Паралімпіади. На четвертій – здійснилось!
Перше золото Ріо у Анни Стеценко – на дистанції 50 м вільним стилем зі світовим та паралімпійським рекордом (27.34). Вона побила рекорд світу на цій дистанції, що тримався 20 років, встановлений у 1996 р.
Феноменальна естафета 4х100 м вільним стилем з золотою нагородою з паралімпійським рекордом (3:48.11). Однієї сотої не вистачило до рекорду світу!!!
У Виноградця Дмитра – рекорд Європи на дистанції 50 м брасом (55.03).
Наразі команда плавців побила сьогодні свій же рекорд за загальною кількістю здобутих нагород у 2012 році. Тоді було 44 медалі(17 золотих, 14 срібних, 13 бронзових)і, зараз вже 48 (18 золотих, 15 срібних та 15 бронзових).
За сьогодні у нас – 1 рекорд світу, 1 рекорд Європи та 2 паралімпійських рекорди. Загалом – 14 рекордів світу за 7 днів змагань, 8 рекордів Європи та 14 паралімпійських рекордів!..
Окремо дуже хочеться сказати про достойну гру українських волейболістів сидячи (чоловіча команда). Вони – щасливчики, бо отримали додаткову ліцензію на Паралімпіаду в Ріо власне перед самими Іграми і стали вперше за історію чоловічого волейболу сидячи – дебютантами.
Так трапилось, що за результатами жеребкування, українці потрапили у підгрупу разом з найсильнішими командами світу.
Але всі ігри, що провели вони у підгрупі з сильними суперниками були досить достойними, адже у сетах програвали лише декілька очок. А команду Китаю перемогли.
Сьогодні хлопці зіграли свою прикінцеву гру з надпотужною командою Ірану. Зіграли сильно, яскраво, з надривом і великою заявкою на перемогу, про що свідчать рахунки сетів: 22:25, 26:28, 20:25. Формально – програш, але для нас вони – герої! Паралімпіада в Ріо принесла великі сподівання на майбутнє для українського чоловічого волейболу сидячи!
Підсумок українського дня: 31 золотих, 23 срібні та 27 бронзових – 81 медаль. Згадаємо Лондон – 32 золоті, 24срібні та 28 бронзових медалей – 84. Ще 3 медалі до результату Лондона! Та 1 золота нагорода!
Ми на третьому місці по “золоту” і по загальній кількості нагород. Китай (75 золотих, 58 срібних та 39 бронзових медалей) та команда Британії (43 золотих, 24 срібних та 28 бронзових нагород) займають перше та друге місце відповідно. Команда США – на четвертому місці (26 золотих, 30 срібних та 24 бронзових).
Вболіватимемо ще дужче за наших паралімпійців разом зі спонсором Національного комітету спорту інвалідів України компанією Воля та комунікаційним партнером Національного комітету спорту інвалідів України – компанією Київстар!